دبستان دخترانه مسرور اصفهان
فعالیت هوش بدنی1فعالیت روانشناختی1فعالیت آموزشی1فعالیت سلامت1

نقش پدر در تربیت فرزند (قسمت دوم)

نقش پدر در تربیت فرزند

جمع آوری: فروغ صدرارحامی

مدیر شعبه 1 دبستان

«قسمت دوم»
یکی از مهم ترین نقش های پدر در ماه های اول تولد کودک، مراقبت و تغذیه ی مادر است. پدر با مراقبت شایسته از مادر به طور غیر مستقیم از نوزاد خود مراقبت می کند. این تنها بخشی از نقش پدر است
- روش های بچه داری برای پدران
۱-کودک را در وضعیتی حمل کنید که هم برای شما و هم کودک مناسب باشد.
برای کودک مهم است که به آهنگ حرکات پدرش عادت کند. حمل نوزاد در یک آغوشی موجب می شود که کودک به آهنگ و صدای شما عادت کند.
۲-بغل کردن در وضعیتی که سر او را روی گردن قرار داده اید
۳-قرار دادن کودک روی سینه
گوش کودک را روی قلبتان بگذارید. این نکته بسیار مهم است که کودک به اندام پدر خود و روش منحصر به فردش در نگهداری از او عادت کند. این روش نه بهتر از شیوه ی مادر و نه کم اهمیت تر ازآن است، بلکه با آن متفاوت است و به خاطر همین تفاوت است که کودک به آن عشق می ورزد.
- خواباندن کودک
یکی از لذت بخش ترین مراسم شب هنگام پدرانه ، خواباندن کودک است. هنگامی که کودک آماده ی خوابیدن است او را در آغوشی بگذارید و در خانه قدم بزنید. در حین راه رفتن دقت کنید که کودک حتما نشانه های خواب عمیق از جمله شل شدن اندام ها و غیره را نشان دهد. در این هنگام کودک را در رختخوابش قرار دهید و خود کنار او بخوابید. سپس آرام از او جدا شوید
هنگام خواباندن کودک می توانید پشت کودکتان را ماساژ دهید . او را مطمئن کنید که تا هنگام خواب رفتن کامل، در کنار او می مانید.

نظرات خوانندگان
تا کنون هیچ نظری درباره این مطلب ثبت نشده است
نظر جدید
نام*
ایمیل
نظر*

متن تصویر*