دبستان دخترانه مسرور اصفهان
فعالیت هوش بدنی1فعالیت روانشناختی1فعالیت آموزشی1فعالیت سلامت1

4 فوریه روز جهانی مبارزه با سرطان

آگاهی ، پیشگیری و درمان

جمع آوری: زینب سلمانی

مراقب سلامت دبستان

واژه سرطان به‌تنهایی دلهره‌آور و ترسناک است به‌ویژه اگر فرد یا نزدیکانش به این بیماری مبتلا شوند. اما از ابتلا به برخی از انواع سرطان می‌توان پیشگیری و یا با تشخیص اولیه، بسیاری از سرطان‌ها را درمان کرد.

سرطان چیست؟

سرطان یک بیماری است که از تکثیر غیرطبیعی سلول‌های بدن شروع می‌شود. بدن انسان از میلیون‌ها سلولی ساخته‌شده است که با یکدیگر گروه‌بندی‌شده تا بافت‌ها و اندام‌های مختلف را بسازند.

ژن‌های داخل هر سلول به آن دستورهای لازم را صادر می‌کنند. گاهی اوقات این دستورات در یک سلول مبهم و مغشوش بوده و سلول رفتار غیرطبیعی دارد و پس از مدتی گروهی از سلول‌های غیرطبیعی می‌توانند در خون یا سیستم ایمنی گردش کرده یا تبدیل به توده یا تومور بدخیم یا سرطان شوند.


ادامه مطلب...

مراسم بزرگداشت هفته زن در مسرور2

روز سه شنبه 7 بهمن ماه 99 به پیشنهاد انجمن اولیا و مربیان شعبه ی 2 مسرور، مراسم تجلیل از «مقام زن» برگزار گردید. در این جشن کوچک که با رعایت پروتکل های بهداشتی و با حضور اعضای اصلی انجمن و جمعی از همکاران آموزشی و اجرایی دبستان برگزار شد، هدایایی به رسم یادبود از طرف رییس انجمن به حاضران اهدا شد.

برای مشاهده ی گزارش تصویری این مراسم به گالری تصاویر رجوع کنید. 

جلسه آموزش خانواده با موضوع کودک و رسانه در مسرور2

روز دوشنبه ۶ بهمن ماه ۹۹، جلسه‌ی آموزش خانواده با موضوع کودک و رسانه با سخنرانی خانم دکتر جعفری، مدرس آموزش خانواده‌ی آموزش و پرورش در فضای اسکای روم برگزار شد.
در این جلسه به صحبت در مورد سرفصل های زیر پرداخته شد:
۱. مزایا و معایب استفاده از رسانه ها
۲. معیارهای مورد توجه در استفاده از فضای مجازی
۳. دلایل استفاده از فضای مجازی و رسانه ها
۴. چگونگی کنترل میزان استفاده از این فضا

برای مشاهده ی گزارش تصویری این جلسه به گالری تصاویر رجوع کنید.

جلسه آموزش خانواده با موضوع اصول تربیتی در مسرور2

روز شنبه ۲۰ دی ماه ۹۹، جلسه‌ی آموزش خانواده با موضوع اصول تربیتی ۲ در فضای اسکای روم شعبه ی 2 مسرور برگزار شد. در این جلسه، سرکار خانم شکرزاده مشاور دبستان پیرامون مباحثی چون انواع سبک های تربیتی، معیارهای کنترل و توجه ، شرایط اقتدار ، اصلاح و تقویت رابطه‌ی میان والدین و نوجوانان صحبت کردند و در پایان به سوالات اولیای عزیز پاسخ داده شد.

جلسه آموزش خانواده با موضوع چاقی شکمی در مسرور2

روز چهارشنبه 10دی ماه ۹۹ جلسه آموزش خانواده با موضوع چگونگی آغاز چاقی شکمی ، عوارض و خطرات آن با حضور خانم فاطمه شرفی کارشناس تغذیه و رژیم درمانی آموزش و پرورش ناحیه دو در فضای اسکای روم شعبه ی 2 مسرور برگزار شد.

برای مشاهده ی گزارش تصویری این جلسه به گالری تصاویر رجوع کنید.

سالروز شهادت حاج قاسم سلیمانی