دبستان دخترانه مسرور اصفهان

اردوی روز همراه با مجلات رشد در مسرور 2

روز چهارشنبه 2 بهمن ماه 98 اردوی روز همراه با مجلات رشد (روز بدون کیف) با اهداف زیر در شعبه ی 2 مسرور اجرا شد:

-تربیت اجتماعی و تجربه ی زندگی گروهی

- ایجاد شور و نشاط و فراهم کردن یک روز خوش برای دانش آموزان

- پرورش و رشد خلاقیت و ابتکار

- توجه به مسایل عاطفی

- علاقمند کردن دانش آموزان به کارهای دستی

این روز با جمع بندی نظر و پیشنهادات دانش آموزان و صرف ناهار وحدت به پایان رسید.

برای مشاهده ی گزارش تصویری این اردو به گالری تصاویر رجوع کنید.

نمایشگاه طرح جابربن حیان در مسرور2

روز سه شنبه 24 دی ماه 98 نمایشگاه طرح جابربن حیان در شعبه 2مسرور برگزار شد.این طرح پس از یک فرایند طولانی که مستلزم تلاش مستمر و همه جانبه ی رابط، آموزگاران و دانش آموزان بود با انجام 43 طرح در زمینه های مختلف (مدل، نمایش، آزمایش، ساخت) به کار خود پایان داد. بازدید دانش آموزان عزیز و اولیای محترم و رضایت و خشنودی آنان در کارنامه ی نمایشگاه طرح جابر 98 قرار گرفت.

برای مشاهده ی گزارش تصویری این نمایشگاه به گالری تصاویر رجوع کنید.

نمایشگاه طرح جابربن حیان در مسرور1

روز شنبه 21 دی ماه 98 نمایشگاه طرح جابربن حیان با حضور فعال دانش آموزان  در شعبه 1 برگزار شد. دانش آموزان با استقبال خود از این فضا بهره ی آموزشی بردند.

برای مشاهده ی گزارش تصویری این نمایشگاه به گالری تصاویر رجوع کنید.

بازدید پایه ی پنجم از فرهنگسرای نوجوان

روز سه شنبه 10 دی ماه 98 دانش آموزان پایه ی پنجم مسرور2 از فرهنگسرای (کتابخانه) نوجوان بازدید کردند. اهداف این بازدید آموزشی عبارتند از:

-آشنایی با محیط کتابخانه و بخش های آن

-انس و ارتباط بیشتر با کتاب های غیردرسی

-آشنایی با مراحل کار کتابخانه و نحوه ی عضویت

-فراخوان عضویت در کتابخانه (توزیع فرم های عضویت)

-برگزاری مسابقه به صورت گروهی (چیدمان کتاب به روش دیویی)

-بازی و سرگرمی

-جعبه ی مبادله ی کتاب (دانش آموزان کتاب های خود را با کتاب های کتابخانه جهت مطالعه ی بیشتر تعویض کردند.)

برای مشاهده ی گزارش تصویری این بازدید به گالری تصاویر رجوع کنید.

نشست اعضای انجمن علمی دانشگاه خوراسگان با سرکار خانم علیپور

اعضای انجمن علمی دانشگاه خوراسگان در  جهت  آشنایی با روش های نوین و ارتقا سطح آموزشی دانشجویان خود، با حضور استاد گرامی خانم علیپور  نشستی گرم و صمیمی در دبستان مسرور برگزار کردند. دانشجویان طی این نشست به دنبال پاسخ سوالات خود از تجربیات این بزرگوار بهره مند شدند. در پایان دانشجویان و اعضای انجمن از محیط آموزشی  شعبه 1 دبستان بازدید داشتند.

برای مشاهده ی گزارش تصویری این نشست به گالری تصاویر رجوع کنید.

کارگاه تخصصی سواد رسانه ای در مسرور2

روز سه شنبه 26 آذرماه 98 کارگاه تخصصی سواد رسانه ای به صورت کاربردی و عملیاتی با رویکرد تربیت رسانه ای ویژه ی دانش آموزان (پایه های چهارم تا ششم) با حضور مدرس مجرب (جناب آقای گیاه چین) برگزار شد.

در این کارگاه آموزشی:

-رسانه و نقش آن

-مزایای استفاده از رسانه

-چالش های استفاده از رسانه

-پاسخ به سوالات موردی یادآوری و تأکید شد.

برای مشاهده ی گزارش تصویری این کارگاه به گالری تصاویر رجوع کنید.

برگزاری نمایشگاه دستاوردهای دانش آموزان و معلمان مسرور

روز یکشنبه 24 آذرماه 98 به مناسبت گرامیداشت هفته تاسیس مدارس غیردولتی و موسسین و مدیران مدارس، نمایشگاهی از دستاوردهای دانش آموزان و معلمان مدارس غیردولتی در دبیرستان هراتی برگزار گردید. در نمایشگاه پس از توضیحات خانم صدرارحامی، فعالیت های دبستان مسرور و دانش آموزان مورد توجه جناب آقای اعتدادی مدیر کل محترم آموزش و پرورش و جناب آقای عسکری مدیریت محترم آموزش و پرورش ناحیه 2  قرار گرفت.
از تلاش های صادقانه عوامل و همکاران مجموعه مسرور تشکر و قدردانی را داریم.

برای مشاهده ی گزارش تصویری این نمایشگاه به گالری تصاویر رجوع کنید.

مانور زلزله در مسرور2

13آذرماه 98 کلاس های آموزشی با موضوع زلزله و ایمنی در شعبه 2 برگزار شد، در این کلاسها موضوعاتی از قبیل :
-شناسایی نقاط امن
-اهمیت آشنایی با این مبحث به دلیل زلزله خیز بودن کشور ایران
و اهمیت مقاوم سازی ساختمان ها مطرح شد.

برای مشاهده ی گزارش تصویری این مانور به گالری تصاویر رجوع کنید.

کارگاه بازی ریاضی پایه ی دوم مسرور

یکشنبه 19 آبان ماه 98 کارگاه بازی و ریاضی برای پایه دوم با هدف آشنایی خانواده ها با بازی های داخل پک، اهداف این دوره و در نهایت گذراندن ساعتی مهیج برای دانش آموزان در کنار خانواده هایشان برگزار شد.

برای مشاهده ی گزارش تصویری این کارگاه به گالری تصاویر رجوع کنید.

کارگاه های متنوع آموزشی _هنری مسرور در تابستان

تابستان امسال نیز همانند سال های گذشته طی ماه های تیر و مرداد در فضای دبستان با برگزاری کارگاه های متنوع آموزشی _هنری در رشته های آمادگی برای ورود به پایه های بالاتر، خوشنویسی، نویسندگی، خیاطی، دقت و تمرکز، حرکات اصلاحی، موسیقی کودکانه، سفالگری، آشپزکوچولو و خیاط کوچولو دانش آموزان اوقات فراغت خود را سپری کردند. به امید اینکه بتوانیم فرصت های تاثیرگزار بیشتری را در راستای رشد هر چه بهتر عزیزانمان فراهم کنیم.

برای مشاهده ی گزارش تصویری این کارگاه ها به گالری تصاویر رجوع کنید.

هفته مشاغل و کارگاه دوزندگی در مسرور2

سه شنبه 24 اردیبهشت ماه 98 در شعبه 2 دانش آموزان در مورد شغل آینده خود در کلاس نویسندگی و هنر صحبت کردند. پیرو این امر دانش آموزان جمله هایی ناب از اهداف شغلیشان نوشتند و برخی دیگر آن را ترسیم کردند. در ادامه کارگاه دوزندگی به منظور افزایش مهارت دست بصورت کلاسی برگزار شد. نهایتا نمایشگاهی از کارهای دستی مربیان کارگاه برگزار شد.

برای مشاهده ی گزارش تصویری این مراسم به گالری تصاویر رجوع کنید.

کارگاه خانه ریاضی در شعبه 1

دوشنبه 2 اردیبهشت ماه 98 کارگاه خانه ریاضی در شعبه 1 مسرور به منظور آشنایی اولیا از روند آموزشی خانه ریاضی برگزار شد. پس از توضیحات خانم افضلی مربی خانه ریاضی، مسابقه هندسه آموز بین گروه های پر جنب و جوش مادران و دختران انجام شد و مورد استقبال قرار گرفت.

برای مشاهده ی گزارش تصویری این مراسم به گالری تصاویر رجوع کنید.

ایران من، ایران ما

ایران من، ایران ما

دانش آموزان پایه چهارم

دانش آموزانی کوچک با فکر هایی بزرگ در کنار خود داریم. ای ایران عزیز آسوده خاطر باش که این سربازان، ذره ذره های خاک پاکت را پاس می دارند.(آموزگار)

ما اگر با هم متحد شویم،(ساره بیاتی) می توانیم یک ایران کامل بسازیم.(ثمین مرادی) ایران سرزمین کهنی است(هستی عشاقی) که ما باید با دستان خودمان آن را بسازیم.(زهرا آقاجانیان) با هم دلی و همکاری یکدیگر ایرانی زیبا و قشنگ می سازیم.(زهرا عسگری) در مدرسه ما بیست و پنج ایران کوچک، یک ایران بزرگ را ساخت.(نازنین زهرا غلامی) ایران ها کوچک بودند ولی وقتی آن ها را کنار هم گذاشتیم، ایرانی ساختیم بزرگ و پهناور.(شادی علیپور) من یکی از آن بیست و پنج دانش آموز هستم.(ثمینا سادات مدنی) هر یک از ما ایرانش را به رنگی در آورد. با کنار هم قرار گرفتن همه‌ی ایران ها، یک ایران رنگارنگ درست شد.(ثمین اشرفی) همه با هم تلاش کردیم.(هلنا روغنی) حالا که ما توانسته ایم این ایران زیبا را بسازیم، پس می‌توانیم در آینده هم ایرانی زیبا، پیشرفته و خوب بسازیم.(نرگس حسینی) ما با هم متحد می شویم(فرناز حاجی عبدالرحمانی) و از وطن خود حمایت می کنیم، حتی در سختی ها.(پریا سرتاج) ما همه قدرت داریم(بهاره خانی) اگر کشورمان ایرادی دارد می توانیم با هم وطنمان آن ایراد را رفع کنیم تا ایرانی سربلند بسازیم.(ثمین ذاکر) اگر تلاش کنیم تا در هر شغلی که هستیم آن کار را به طور صحیح و درست انجام دهیم، می توانیم ایرانی بهتر بسازیم(مبینا سادات مصطفوی نژاد) پس ایران را می توان به هر نوعی ساخت.(مهسا روحانی) ما باید برای کشورمان کار کنیم،(هلیا راتبی) می توانیم کالاهای ایرانی بخریم(هستی کاوه) تا از ایران بزرگ و زیبایمان حمایت کنیم.(دینا اخلاقی) باید به کشورمان و خانواده‌ی میهن خود اعتماد کنیم.(سارینا سادات سجادی) من به فکر بچه هایی هستم هنوز به دنیا نیامده اند،  دوست دارم که برای آن‌ها کاری بکنم.(هلیا سلیمی) می‌خواهم برای کشورم یک افتخار باشم. (محیا حاجی هاشمی) تمام تلاش های من فقط برای ایران است. (سوگند ولدبیگی) پیام کار ما این است: «مامی توانیم ایران را بسازیم.» (مهشید سادات رجایی)

اهدای جوایز آموزشی-فرهنگی نوبت اول در مسرور 2

روز سه شنبه 21 اسفند ماه 97 از تلاش ها و فعالیت های آموزشی، پرورشی و انضباطی دانش آموزان شعبه 2 مسرور در طول نوبت اول با اهدای جوایز تقدیر به عمل آمد. همچنین در پایان برنامه، به رسم یادبود هدایایی به عنوان عیدی به دانش آموزان اهدا گردید.

برای مشاهده ی گزارش تصویری این مراسم به گالری تصاویر رجوع کنید.

اهدای جوایز آموزشی-فرهنگی نوبت اول در شعبه 1

چهارشنبه 8 اسفندماه 97 دانش آموزان مسرور بر اساس امتیازات در طول نوبت اول به سه گروه تقسیم شدند. با اهدا جوایز از پیشرفت و  تلاش همه دانش آموزان تجلیل و قدردانی به عمل آمد.

برای مشاهده ی گزارش تصویری این مراسم به گالری تصاویر رجوع کنید.

چهارمین جلسه ی هم اندیشی با اولیای مسرور2

روز چهارشنبه 1 اسفند ماه 97 جلسه ی هم اندیشی با اولیای شعبه 2 با عناوین زیر تشکیل شد:

-رویت و بررسی پوشه ی کار توسط اولیای محترم (فصل زمستان)

-صحبت در مورد تکالیف مهارتی ویژه ی نوروز

-پیشنهاد تنظیم و تهیه ی برنامه توسط اولیا در تعطیلات نوروزی در صورت تمایل ویژه ی دانش آموزانی که احساس می کنند نیاز دارند و توصیه به همراهی و نظارت اولیا در طول زمان دوره

-ارایه ی گزارشی از فعالیت های کلاسی در زمینه ی آموزش در ماه گذشته و فعالیت های آتی

-صحبت در مورد برنامه ریزی و دفتر آن

-صحبت در مورد اهداف ایجاد کانال آموزشی ویژه ی پایه ی ششم و توصیه به همراهی دانش آموزان و اولیا در دنبال کردن آن تا حصول نتایج

برای مشاهده ی گزارش تصویری این جلسه به گالری تصاویر رجوع کنید.

شورای آموزگاران اسفند ماه 97 در مسرور2

روز چهارشنبه 1 اسفند ماه 97 جلسه شورای آموزگاران با عناوین زیر تشکیل شد:

-آموزش مبحث هندسی با استفاده از روش مباحثه و مشارکت فعال همکاران و نقد و تحلیل (مکاشفه ای - یاران در یادگیری) در انتقال مطالب

-بیان گزیده هایی از مطالب جالب و مجلات رشد معلم و آموزش ابتدایی جهت کاربردی کردن آن ها در کلاس درس

-نمایش مطالبی در خصوص اهرم و قسمت های آن و کاربرد آن در زندگی به صورت پاورپوینت در فضای مجازی (کانال تلگرام ویژه ی همکاران) توسط خانم محمدی (پایه ی پنجم)

-معرفی و آشنایی روش تدریس قضاوت عملکرد، ارایه ی سلسله ی مطالب توسط خانم رجبیان  (پایه ی چهارم)

حمایت از کالای ایرانی در مسرور2

دبستان مسرور 2 در راستای عمل به شعار سال 97 " حمایت از کالای ایرانی" در طول سال تحصیلی جاری همانند سالهای گذشته درصد بالایی از نیازهای خود از جمله هدایای تقدیمی به دانش آموزان را از تولیدات ایرانی انتخاب و خرید نموده است. روز یکشنبه 14 بهمن ماه 97 دانش آموزان هم همسو با این رویه، سرود بانشاط و حماسی "کالای ایرانی" را به صورت همگانی اجرا نمودند. در دهه فجر 97 همزمان با تمرین و اجرای این سرود، نمایشگاه نشریه دیواری با همین عنوان برگزار گردید و آثار برتر به اداره برای شرکت در مسابقه فرستاده شد.

اردوی موزه آب پایه اول

دانش آموزان کلاس اول روز چهارشنبه 10بهمن ماه از موزه ی آب اصفهان (خانه فرهنگ آب) بازدید کردند. آنها با وسایل استخراج آب های زیر زمینی در زمان های قدیم از جمله گاو چاه،قنات،چرخ آب و همچنین آب انبار و آسیاب آبی به وسیله ی ماکت،فیلم و انیمیشن آشنا شدند.

برای مشاهده ی گزارش تصویری این اردوی علمی به گالری تصاویر رجوع کنید.

اردوی موزه علوم و فنون پایه ششم

در روزهای شنبه 6 و 13 بهمن ماه 97 دانش آموزان پایه ی ششم از موزه ی علوم و فنون دیدن نمودند. در این اردوی علمی که به صورت هدفمند و با توجه به مبحث علوم و نیازسنجی از سوی دانش آموزان انجام گرفته است، از 6 قسمت آسمان نما، زیست شناسی، اپتیک، زمین شناسی، آزمایشگاه فیزیک، آزمایشگاه شیمی بازدید به عمل آمد. شور و اشتیاق دانش آموزان جهت فراگیری مطالب علمی در این مورد بسیار مشهود بود.

برای مشاهده ی گزارش تصویری این اردوی علمی به گالری تصاویر رجوع کنید.